Sampaş Haberleri

Sampaş hakkında bilmek istediğiniz her detaya istediğiniz an ulaşabilirsiniz.

MUBİM - Muhtarlık Bilgi Merkezi

SAMPAŞ, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde hayata geçirdiği MUBİM projesi ile Türkiye’de bir ilke daha imzasını attı.


Günümüzde nüfus artışıyla beraber vatandaşlara sunulan hizmetler daha önce hiç olmadığı kadar artmakta ve gelişen ihtiyaç karşısında daha karmaşık hale gelmektedir. Bütün bu gelişmelere paralel olarak kentler ve vatandaşlar ihtiyaçlar ve çözümleri kent yönetimlerinden ivedilikle beklemektedir. Bu doğrultuda, vatandaşların taleplerini iletmekte yoğun olarak başvurdukları muhtarlarımız gündeme gelmiş ve vatandaşların taleplerine daha hızlı ve etkin karşılık verebilmek için MUBİM (Muhtarlık Bilgi Merkezi) projesi hayata geçirilmiştir.

MUBİM, Antalya sınırları içerisindeki mahalleleri yöneten 909 muhtarımızın tek noktadan tüm operasyonel ihtiyaçlarını gidermek ve  tüm bu süreçlerin, karar destek mekanizmaları üzerinden ilgili tüm yöneticilerce hızlı ve etkin sonuçlandırılabilmesini sağlamaktadır.

Bu altyapıyla birlikte hayata geçirilen “Muhtarlık Yönetim ve Bilgilendirme Portalı” sayesinde, muhtarlar Büyükşehir Belediyesi’ne gelmek zorunda kalmadan, Sms, e-posta, telefon veya faks yoluyla taleplerini iletebilir ve 20 saniye içerisinde kayıtlı cep telefon numarasına, başvuru kayıt nosu ve belirtilmiş ise tahmini çözüm süresini içeren mesajı sms yoluyla alabilirler. Ayrıca, AkosCep Başkanlık uygulamaları sayesinde muhtarların iletmiş olduğu talepler cep telefonu ve tablet üzerinden Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından bizzat takip edilebilir duruma gelmiştir.

Kaynak: Antalya Büyüksehir Resmi Web Sitesi

Muhtarlık Yönetim ve Bilgilendirme PortalI için http://mubim.antalya.bel.tr adresini ziyaret ediniz.

 

Ekleme Tarihi: 26.12.2014 15:26:43

Benzer Sampaş Haberleri

Şirketimizle alakalı yeni ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili haberler