SAMPAŞ, HUAWEI yıllık değerlendirme toplantısına katıldı.


Yıllık değerlendirme toplantısında SAMPAŞ, Akıllı kentsel Dönüşüm stratejilerini ve Akıllı kentleri anlattı.

HUAWEI'nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Bilgi ve İletişim Teknolojileri Pazar Bilgilendirme toplantısına davet edilen sektöredeki lider kuruluşlar sektördeki gelişmeleri anlattı. 

Toplantıya SAMPAŞ adına Yönetim Kurulu Üyesi, Eser KARAKAYA ve İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü, Dr.M.Serdar YÜMLÜ katıldı. Toplantıda Serdar YÜMLÜ, Akıllı Kentsel Dönüşüm Stratejisi ve Akıllı Kent konseptini anlattı. Serdar YÜMLÜ, konuşmasında Türkiye'de SAMPAŞ'ın gerçekleştirdiği en büyük kentsel dönüşüm olan KEPEZ SANTRAL projesini anlattı. 

“KEPEZ SANTRAL projesi ile bir şehrin A’dan Z’ye nasıl akıllandırılacağı, nasıl geliştirileceği, nasıl planlanacağı, ana ihtiyaçların nasıl saptanacağı, onlara nasıl çözümler geliştirileceği belirlenerek yola çıkıldı. Kepezaltı-Santral, Akıllı Kentsel Dönüşüm ile Türkiye’nin kentsel dönüşüm yoluyla altyapıdan itibaren hayata geçirilen ilk ve örnek Akıllı Kenti olacak." dedi. Ayrıca Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi, H2020 AB Akıllı Kentler ve Toplumlar (SCC-1-2017) çağrısı kapsamında MatchUP projesi ile yaklaşık 5 milyon Avro hibe almaya hak kazandı.

Belediyelerin en çok tercih ettiği  ve ilk olarak SAMPAŞ'ın geliştirdiği AKOS (Akıllı Kent Otomasyon Sistemi) hakkında gelişmeleri paylaşan Serdar Yümlü AKOS'un e-Türkiye sürecinde yasa, yönetmelik ve standartları baz alarak uygar bir kent yapısı oluşturulmasına destek vermek için hazırlanmış bir bilişim projesi olduğunu söyledi. 

SAMPAŞ, AKOS projesi çerçevesinde gerçekleştirilen modern kent bilgi sistemi uygulamaları ile bugüne kadar 40'ın üzerinde ödüle layık görülmüştür.

"İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü, Dr.M.Serdar YÜMLÜ"

Eser Karakaya

"İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü, Dr.M.Serdar YÜMLÜ - Yönetim Kurulu Üyesi, Eser KARAKAYA"

Toplantıya katılan kuruluşlar;

SAMPAŞ, Türk Hava Yolları, ICBC, Vodafone, Türkcell ve HIKVISION 
Bu yazı 04/12/2018 7:12:09 tarihinde eklendi. 04/12/2018 7:12:09 tarihinde düzenlendi.