Kentsel Gelişim Hizmetleri


Türkiye 2023, Akıllı Kent Strateji Eylem Planı, Kentsel Dönüşüm Strateji Planı, İstihdam Seferberliği dahil ülke vizyonumuzu destekleyen ve mevzuatlar gereği yapılması zorunlu tüm uygulamalar için SONUÇ ODAKLI, MÜŞAVİRLİK hizmetleri sunuyoruz.


Sampaş, Türkiye’nin kentsel gelişim sürecinde belediyelerimiz ile işbirliği içerisinde çalışarak, uygar ve yaşam kalitesi yüksek marka kentler oluşturmayı kendine ilke edinmiştir.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2023 vizyonu kapsamında; Büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri ve/veya ilçe belediyeleri ile İl Özel İdareleri’nin yetki sınırları dahilindeki yerleşim bütününde gerçekleştirecekleri kentsel dönüşüm uygulamaları sürecinde hazırlamakla yükümlü oldukları “Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi” hizmeti verilmektedir.


“Türkiye’nin ilk “Akıllı Kent” mimarı olan SAMPAŞ, bilgiye ve teknolojiye dayalı, sosyal dönüşümün desteklendiği ve yerinde dönüşüm yöntemi ile “Akıllı Kentsel Dönüşüm” projeleri gerçekleştirmektedir.

SAMPAŞ, Türkiye’nin kentsel dönüşüm sürecinde Bakanlığımız ve Belediyelerimiz ile işbirliği içerisinde “Akıllı, Estetik ve Sürdürülebilir” kentleri inşa etmeyi hedeflemektedir.

Bu kapsamda; merkez ve saha ofislerimizle, konusunda alanlarının en iyileri olan tecrübeli ekibimizle sizler için bir çözüm ortağı olmak öncelikli hedeflerimizdendir.

SAMPAŞ; Mimarlar, Şehir Plancıları, Mühendisler, Tasarımcılar, Ekonomistler, Sosyologlar, Hukuk Danışmanları, farklı disiplinlerden oluşan uzman kadrosu ve Akıllı Kentsel Dönüşüm Teknoloji Çözümleri ile çözüm ortağınız olarak hizmet vermektedir.

Belediye ve kamu mülkiyetindeki gayrimenkullerden maksimum getirinin sağlanması, yönetim stratejilerinin (geliştirme, tutma, kiralama, satma, v.b.) belirlenmesi ve potansiyel gelirlerin arttırılmasına yönelik “Portföy Yönetimi” hizmeti verilmektedir.

Belediyelere ait verilerin Yeni Nesil Belediyecilik anlayışı doğrultusunda şehir dinamiğinde etkin olan tüm paydaşların kent verilerine açık veri standartlarında erişebildiği, etkileşime geçebildiği, yeni veri kümesi üretebildiği bir platform oluşturma hizmetidir.